Demirdöküm Kombi Isıtmıyor

Demirdöküm kombilerin en temel görevi peteklerin ısınmasını sağlamaktır. Eğer kombi petekleri ısıtamıyorsa o zaman işlevsellikle ilgili bir sorun var demektir. Peki kombinin çalışmasına rağmen ısıtmama nedenleri ne olabilir?

Demirdöküm Kombi Isıtmıyor

  • İlk olarak kombiyi kış ayarında kullandığınıza emin olun. Kış ayarında değil ise kombi petekleri ısıtmayacaktır.
  • Peteklerin vanalarının açık olduğundan emin olmak gerekir. Eğer peteklerin vanaları kapalı ise kombi petekleri ısıtma işlevini yerine getiremiyor olabilir.
  • Eğer peteklerin vanası açık olmasına rağmen ısınmıyor ise petekler tıkanmış olabilir. Bu petek bakımlarını aksattığınız anlamına gelir. En kısa zamanda petek bakımlarını yaptırmalısınız. En kötü ihtimal ile filtreleri temizlemeniz gerekir.
  • Kombinin ısıtmış olduğu suyu, peteklere iletmeyi sağlayan bir pompa vardır. Bu sirkülasyon pompası arızalandı ise sıcak suyu peteklere iletemeyebilir. Bu da peteklerin ısınmamasına neden olur.
  • Kombinin içerisinde suyu ısıtmayı sağlayan ve sıcaklığı ölçen bir takım parçalar bulunur. Bu parçalardan biri ya da birkaç arızalanmış olduğunda kombi peteği doğru şekilde ısıtamaz. Böyle bir durumda servisi arayarak parçaların onarılması ya da değiştirilmesini talep edebilirsiniz.

Kombinin petekleri ısıtamamasının temel nedenleri bunlardır, fakat bazı spesifik durumlarda farklı arızalar da söz konusu olabilir. Eğer sorunu anlamadıysanız ya da anlamanıza rağmen çözemediyseniz teknik servisi arayarak yardım alabilirsiniz. Alanında uzman ekipler yerinde bir arıza tespiti yaparak sorunu ortadan kaldıracaktır.

TIKLA SERVİSİ ARA
Klimacozum.com Altusservis.net Profilo-servis.com Onarimmerkezleri.com Electservis.com Buderus-servis.org 4445545.com