Demirdöküm Kombi Mavi Işık Yanıp Sönüyor

Demirdöküm Kombi Mavi Işığı Yanıp Sönüyor

Demirdöküm kombilerin eski modellerinde arıza kodu olmadığı için ışıkların yanıp sönmesi ile bir sorun olup olmadığını anlamak gerekir. Bu arıza kodlarına göre biraz daha karmaşık olduğu için basit kontrollerin tümüne bakmak gerekir. Peki, Demirdöküm kombinin mavi ışığı yanıp söndüğünde tam olarak ne yapmak gerekir?

  • İlk olarak kombinin sorunsuz çalışıp çalışmadığını kontrol etmek gerekir. Eğer kombi çalışmasına rağmen ışık yanıp sönüyorsa, yüksek ihtimal bu bir arıza belirtisi değil uyarıdır sadece. Gerekirse reset atarak düzelmesini bekleyebilirsiniz.
  • Eğer kombi çalışmıyorsa ilk kontrol etmeniz gereken yer doğalgaz vanalarıdır. Doğalgaz vanaları biri dairenin dışında sayacın yanında, diğeri de kombinin yanında olmak üzere 2 adet bulunur. Bunların açık olduğundan emin olun.
  • Kombiye gaz gelip gelmediğini anlamak için ocağı yakarak hatta doğalgaz olduğundan emin olun
    Eğer kombiye gaz geliyorsa odak noktanız kombi olmalıdır. Kombi kış ayarında yanıyor olmasına rağmen peteklerin vanaları kapalı ise kombi aşırı derecede ısınmaya başlar. Bu yüzden ev içerisinde mutlaka en az 3 peteğin açık olması gerekir.
  • Kombinin bar basıncına bakarak istenilen aralıkta olup olmadığını kontrol edin. Kombilerde olması gereken bar basıncı 1 ile 2 arasındadır. Ona göre bar basıncını ayarlayabilir, su ekleyebilir ya da azaltabilirsiniz.

ÜCRETSİZ ARIZA TESPİTİ İÇİN BİZİ DİLEDİĞİNİZ ZAMAN ARAYABİLİRSİNİZ.
444 78 56

Eğer tüm bu kriterleri yapmanıza rağmen kombinin uyarı ışığı sönmüyor ise o zaman servisi arayarak uzman yardımı almanız gerekir.

4 Comments

  1. Merhaba kombimde demirdöküm aden normalde yanan sarı isik sönük ama dikkatlice baktığında az yanıyor parlak diil bu yüzden sıcak su yada petek yanmıyor kombimde hiç bi işlem.yapilmiyor komici geldi ama elektiriksel dedi elektirik.olmasa o sarı isik hiç yanmaz diye düşünüyorum sigortayı.kaldirip.indirince anlık.yaniyor ve yine sönüyor problem.ne olabilir

  2. Demir döküm kombi actigimizda calisiyor isitiyor musluklara sicak su veriyor biraz sonra kapaniyor. Mavi ışık yanıyor. Ariza neden olabilir

Comments are closed.

TIKLA SERVİSİ ARA
Klimacozum.com Altusservis.net Profilo-servis.com Onarimmerkezleri.com Electservis.com Buderus-servis.org 4445545.com