Demirdöküm Kombi Reset Atma

Demirdöküm Kombi Reset Atma

Kombi resetleme işlemi yeri geldiğinde gerekli bir işlem olduğu için nasıl yapılacağının bilinmesi şarttır. Gerekli durumlarda kombinizi 3 defa resetlemek arıza durumunda çıkmasına neden olabilir. Bazı modellerde direk reset düğmesi bulunurken, daha eski modellerde reset düğmesi bulunmaz. Bu nedenle model model reset atma işlemini açıklayalım;

  • Demirdöküm Aden modellerinde direk reset atma düğmesi bulunmaz. Ön panelde 3 adet çevirerek kullanabileceğiniz anahtar düğme bulunur. Bunlardan ortadaki olan konum değiştirme dümesidir. Bunu sıfıra getirdiğinizde kombi kapanır. Bu kapatma işlemi bir nevi reset atma işlevi görür.
  • Demirdöküm Adonis modellerinde ekranın altında, iki anahtar düğmenin arasında üzerinde “Reset” yazan bir tuş bulunur. Bu tuşa basarak resetleme işlemini yapabilirsiniz.
  • Demirdöküm Atron modellerinde reset düğmesi direk ekranın altındadır. Düğmenin üzerinde “Reset” yazar. Buna basarak resetleme işlemini yapabilirsiniz.
  • Demirdöküm Nepto modellerinde ki reset tuşu Adonis modelleri ile tamamen aynı konumdadır. Bunda da ekranın altında ki reset tuşuna basarak reset atabilirsiniz.

ÜCRETSİZ ARIZA TESPİTİ İÇİN BİZİ DİLEDİĞİNİZ ZAMAN ARAYABİLİRSİNİZ.
444 78 56

  • Demirdöküm Neva modellerinde direk reset tuşu bulunmaz. Ön panelde 8 adet tuş vardır. Bu tuşların en alt sağda ki kombiyi açma kapama tuşudur. Açma kapama işlemini yaparak kombiye reset atmış olursunuz.
  • Demirdöküm Nitromix modellerinde ise reset tuşu ekranın hemen sol tarafında bulunur. Bu tuşun hemen altın “Reset” yazar. Bu tuşa bir defa basmanız resetleme işlemi için yeterlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Demirdöküm kombi reset atmak ne anlama gelir?

Demirdöküm kombi reset atmak, cihazın belleğindeki tüm ayarların ve hataların silinmesi ve yeniden başlatılması işlemidir. Bu işlem, cihazın daha iyi performans göstermesi için gereklidir.

Demirdöküm kombi nasıl resetlenir?

Demirdöküm kombiyi resetlemek için, cihazın güç kaynağını kapatın ve ardından tekrar açın. Cihazın anahtarını OFF konumuna getirin ve ardından 5 saniye bekleyin. Daha sonra anahtarınızı ON konumuna getirin ve resetleme işlemi tamamlanacaktır.

Demirdöküm kombi resetleme işlemi ne sıklıkla yapılmalıdır?

Demirdöküm kombi resetleme işlemi, cihazın düzgün çalışmasını sağlamak için yılda en az bir kez yapılmalıdır. Ancak, cihazın sık sık hatalar vermesi durumunda, resetleme işlemi daha sık yapılabilir.

Demirdöküm kombi resetleme işlemi sırasında nelere dikkat edilmelidir?

Demirdöküm kombi resetleme işlemi sırasında, cihazın güç kaynağını kesinlikle açık bırakmayın. Resetleme işlemi sırasında cihazın üstüne asla su dökmeyin ve cihazın içine herhangi bir şey koymayın.

Demirdöküm kombi resetleme işlemi yapılmadan önce nelere dikkat edilmelidir?

Demirdöküm kombi resetleme işlemi yapmadan önce, cihazın kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyun ve talimatlara tam olarak uyun. Ayrıca, resetleme işlemi yapmadan önce cihazın gaz valfini kapatmayı unutmayın. Bu işlem güvenliğiniz için önemlidir.

One comment

Comments are closed.

TIKLA SERVİSİ ARA
Klimacozum.com Altusservis.net Profilo-servis.com Onarimmerkezleri.com Electservis.com Buderus-servis.org 4445545.com