Demirdöküm Kombi E5 Arızası

Demirdöküm Kombi E5 Arızası

Demirdöküm marka kombilerin arıza kodları modellerine göre farklılık gösterir. Bu nedenle kombiniz bir hata kodu verdiğinde ilk yapmanız gereken şey kullanma kılavuzuna bakarak bu hata kodunun hangi anlama geldiğini öğrenmek olmalıdır. Eğer kullanma kılavuzunuz yok ise Demirdöküm’ün resmi internet sitesine girerek o modelin kullanma kılavuzuna online olarak ulaşabilirsiniz.

    • Demirdöküm Aden modellerinde E5 arıza kodu atık gaz sisteminde bir arıza olduğu durumlarda ortaya çıkar. Eğer kombiniz bacalı ise baca tıkanmış ya da baca sensörü bozulmuş olabilir. Eğer Hermetik kombi ise sorun prosestat, fan ya da elektronik kartta olabilir. Tüm durumlarda da servisi çağırmak gerekir.
  • Demirdöküm Atron modellerinde de E5 hata kodu aynı anlama gelir. Bunun için de aynı ihtimalleri değerlendirerek servisi aramak faydalı olacaktır.
  • Demirdöküm İsofast modellerinde ise E5 arıza kodu aşırı ısınma sorunu olarak kodlanmıştır. Eğer kombi petek konumunda çalışıyorsa peteklerin vanalarının açık olduğundan emin olun. Peteklerden en az 3 tanesi açık olmalıdır. Eğer petekler tıkanmış ise bu da kombide aşırı ısınmaya yol açabilir. Ya da termostat arızası gibi durumlarda da aynı hata kodunu alabilirsiniz.
  • ÜCRETSİZ ARIZA TESPİTİ İÇİN BİZİ DİLEDİĞİNİZ ZAMAN ARAYABİLİRSİNİZ.
    444 78 56

  • Demirdöküm Millennium modellerinde de E5 arıza kodu aşırı ısınma sorununu ifade eder.aynı işlemleri bu model için de yaparak sorunu çözebilirsiniz.

Diğer Demirdöküm modellerinde de sorun ya aşırı ısınma sorunudur, ya da hava akış sorunudur. İki sorun için de gerekli kontrolleri yaptıktan sonra düzelmez ise servisi arayarak yardım isteyebilirsiniz.

TIKLA SERVİSİ ARA
Klimacozum.com Altusservis.net Profilo-servis.com Onarimmerkezleri.com Electservis.com Buderus-servis.org 4445545.com