Demirdöküm Arıza Çözümleri

Demirdöküm Kombi F12 Arızası

Demirdöküm Kombi F12 Arızası

Demirdöküm kombiler belirli arıza ya da uyarı amacı ile kullanıcılarına arıza kodları verebilir. Bu arıza kodları her Demirdöküm modeli için farklılık gösterir. Bu nedenle kombinin kullanım kılavuzuna bakarak hata kodunun tam olarak ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz. Demirdöküm kombilerin F12 hata kodu vermesinin modele göre birkaç farklı nedeni olabilir.

Demirdöküm Kombi F12 Arızası

  • Bazı Demirdöküm modellerinde F12 arıza kodu kombiye gelen voltajın düşüklüğünden ya da düzensizliğinden kaynaklanabilir. Böyle bir durum var ise bir adet regülatör alarak voltaj düzenleyici olarak kullanmanız gerekir. Regülatör voltaj ayarını sabit tutacağı için bir daha böyle bir problem ile karşılaşmazsınız.
  • Başka modellerde F12 arıza kodu ekran kartı hatası anlamına gelir. Bu nedenle ekran kartı incelenerek sorunun ne olduğu çözümlenir. Tamiri mümkünse tamir edilir, eğer değilse yenisi ile değiştirilir.
  • Bir diğer arıza nedeni de ana karttan kaynaklanıyor olabilir. Ana kartın arızalanması doğru komut göndermemesine, sinyalleri yanlış yorumlamasına ya da olmayan bir hatayı varmış gibi göstermesine neden olabilir. Bu nedenle servisi arayarak sorunu bildirmeniz yerinde olacaktır.

Eğer sorun voltajdan kaynaklı ise teknik servisi aramanıza gerek yoktur. Regülatör kullanarak voltajları düzenleyebilirsiniz. Kombinin sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için 165 V’nin üstünde bir volyaj ile çalışmalıdır. Diğer sorunlar için ise teknik servisi arayarak yardım alabilirsiniz. Çünkü donanımsal sorunlara sizin müdahale etmeniz daha büyük bir sıkıntı yaratabilir.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR